Opisy kosmetyków do katalogu
BIOTURM specjalizuje się w produkcji kosmetyków do pielęgnacji skóry trudnej, wysuszonej, dotkniętej łuszczycą, AZS, trądzikiem. Kosmetyki BIOTURM zawierają wysokoskoncentrowany i objęty patentem kompleks aktywny. Jego wytwarzanie polega na wymieszaniu serwatki pochodzącej ze sterowanych biologicznie upraw z bakteriami kwasu mlekowego. Następnie dzięki fermentacji białka mleczne i cukier mleczny zostają przetworzone w aminokwasy, kwasy mlekowe i ich sole. Powstała w ten sposób substancja przypomina naturalne środowisko skóry. Kosmetyki BIOTURM bazują głównie na składnikach roślinnych pochodzących z upraw ekologicznych. Nie zawierają konserwantów, parafiny, barwników, ani emulgatorów. Większość doskonale nadaje się dla alergików, ponieważ w ich składzie żadnych substancji zapachowych.
W bogatej ofercie kosmetyków BIOTURM znajdują się także produkty stworzone z myślą o skórze suchej i bardzo suchej, potrzebującej zarówno nawilzenia, jak i natłuszczenia. Kosmetyki, poza tymi zawierajacymi mocznik, posiadają certyfikat BDIH.
Do oczyszczenia skóry twarzy i całego ciała polecamy Mleczko Oczyszczające nr 10. Nadaje się również do demakijażu oraz do pielęgnacji miejsc okołopieluszkowych.
Kompleksową pielęgnację zapewnią natomiast:
Emulsja Lipidowa nr 3 – sprawdza się w przypadku skóry suchej i łuszczącej się, ale też pomaga zregenerować naskórek wyniszczony zimą wysoką temperaturą i wiatrem. Produkt zawiera mocznik.
Balsam Pileęgnacyjny nr 13 – swoje silne działanie regeneracyjne i przeciwzapalne zawdzięcza zawartości kwasu glicyretynowego oraz Tilirosidu, czyli ekstraktu z imbiru i bisabololu.
Emulsja Nawilżająca nr 9 - nadaje się dla każdego typu skóry. Zawiera kwas hialuronowy, który jest naturalnym składnikiem organizmu odpowiedzialnym za zatrzymanie wilgoci w skórze.
Hydro – Emulsja nr 2 - doskonale uzupełnia się z Emulsją Lipidową nr 3, dlatego polecamy używanie tych kosmetyków na przemian. Również ma w składzie mocznik.
Maść Nagietkowa nr 31 – dzięki specjalnej technice pozyskiwania wyciągu działa bardzo intensywnie (widać to po barwie maści). Nagietek ma właściwości kojące i regenerujące, wspomaga łagodzenie objawów łuszczycy i AZS. Poza tym zmniejsza widoczność żylaków i rozszerzonych naczynek. Wyraźnie wygładza i zmiękcza skórę. Maść zalecamy do całorocznej pielęgnacji, szczególnie dla niemowląt.
Maść Ochronna nr 1 - gwarantuje kompleksową pielęgnację rąk, twarzy, stóp. D-pantenol działa regenerująco, mocznik zwiększa nawilżenie skóry, lakto-intensywny kompleks czynny normalizuje ją, a olejki roślinne sprawiają, że staje się aksamitnie gładka. Niewątpliwą zaletą maści jest to, że nie zawiera substancji zapachowych. Nadaje się do stosowania miejscowego. Należy nanosić ją na wysuszone obszary kilka razy dziennie.
Urea 10% Emulsja nr 6 – bazuje głównie na moczniku (urea). Jest to końcowy produkt przemiany aminokwasów, występujący zarówno w tkankach zwierzęcych jak i roślinnych. W kosmetyce ceniony jest za to, że nie tylko nawilża, ale i oprawia zdolność zatrzymywania wody. Emulsja poradzi sobie nawet z wysuszoną skórą stóp.
Wszystkie kosmetyki BIOTURM przeznaczone do pielęgnacji ciała i higieny intymnej mają właściwości nawilżające. Szczególnie polecamy nowy produkt w ofercie BIOTURM: Dezodorant w Sprayu do higieny intymnej, a także Krem do Kąpieli i pod Prysznic nr 14 oraz bezzapachowy Dezodorant w Kremie nr 39. Ten ostatni dzięki swojej konsystencji nadaje się też do stóp. Bazuje na srebrze koloidalnym, które wykazuje działanie bakteriobójcze, kojące i oczywiscie nawilżające.
Opis kierunku lekarskiego
Tekst na stronę Urzędu Miasta w Kielcach
Kierunek lekarski prowadzony jest na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach od 6 lat. W 2021 r. mury uczelni opuścili pierwsi absolwenci.
Studia trwają 12 semestrów. Absolwenci otrzymują dyplom i tytuł zawodowy lekarza. Po ukończeniu studiów przystępują do Lekarskiego Egzaminu Końcowego, a po jego zdaniu uzyskują prawo wykonywania zawodu lekarza, które uprawnia do podjęcia pracy w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, ośrodkach naukowo-badawczych i akademickich, instytucjach zajmujących się poradnictwem i upowszechnianiem wiedzy z zakresu edukacji prozdrowotnej oraz klinikach wyższych uczelni medycznych.
Ukończenie studiów otwiera drogę do podnoszenia kwalifikacji, wiedzy i umiejętności w ramach specjalizacji lekarskich oraz kursów uzupełniających i dokształcających w różnych dziedzinach medycznych.
Na kandydatów czeka 100 miejsc na studiach stacjonarnych i 75 miejsc na studiach niestacjonarnych. Oprócz studiów w języku polskim, UJK prowadzi też kierunek lekarski w języku angielskim (English Division).
Opis uczelni
Charakterystyka uczelni na potrzeby portalu otouczelnie.pl
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 18 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim. Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich i magisterskich (ponad 40 kierunków), a także doktoranckich i podyplomowych.
Początki uczelni sięgają 1969 roku i wiążą się z powołaniem w Kielcach Wyższej Szkoły Nauczycielskiej. W 1973 roku zyskała status Wyższej Szkoły Pedagogicznej, sześć lat później jej patronem został Jan Kochanowski. W XXI wiek wkroczyła jako Akademia Świętokrzyska imienia Jana Kochanowskiego. Powstawały nowe wydziały i kierunki, pojawiły się pierwsze prawa do doktoryzowania i habilitowania. W 2008 roku uczelnia uzyskała status Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego. Od 2011 roku nosi nazwę Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i tak pozostanie zapewne przez długie lata.
W XXI wieku dokonał się duży skok jakościowy bazy naukowo – dydaktycznej. Dziś można śmiało powiedzieć, że Uniwersytet Jana Kochanowskiego jest jedną z najlepiej wyposażonych uczelni w Polsce. Stało się to dzięki wsparciu unijnych funduszy. Nowoczesne budynki, sale i laboratoria dają studentom komfort, a pracownikom możliwość rozwoju naukowego.
Obecnie na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego studiuje 12 tysięcy osób, a zatrudnionych jest 879 nauczycieli akademickich, w tym 255 doktorów habilitowanych i 99 profesorów.
Po uzyskaniu uniwersyteckiego statusu uczelnia nadal rozwija się. Powstają nowe kierunki, zorientowane na potrzeby rynku pracy, pozwalające osiągnąć sukces zawodowy, nie tylko na szczeblu lokalnym. Uniwersytet Jana Kochanowskiego posiada uprawnienia do nadawania tytułów naukowych doktora w 10 dyscyplinach naukowych, a w czterech dyscyplinach do stopnia doktora habilitowanego. Kształcenie odbywa się na 8 wydziałach: 5 w Kielcach, 2 w Piotrkowie Trybunalskim i 1 w Sandomierzu.